Atypické oblúkové parapety

 

Našim zákazníkom ponúkame výrobu oblúkových parapetov na kruhové okná. Vyrábame ich výlučne z hliníkového plechu hrúbky 2mm.

Technické informácie

Oblúkov parapety sa vyrábaju zo zliatiny hliníka  AlMgSi0,5   F-25, hrúbka parapetu je výlučne 2mm, výška predného nosa maximálne 40mm 
Výška zadného čela parapetu je 15mm, v prípade požiadavky iného rozmeru je potrebné konzultovať výrobné možnosti s naším obchodným oddelením.

Tvrdenie hliníkových plechov s označením H-24 Vám dáva záruku najtvrdšieho výrobku z hliníkového plechu.

Oblúkové parapety sú ďaľej povrchovo upravené práškovou farbou, farbu je možné vybrať podľa vzorkovníka RAL.

Zameranie

Pre výrobu oblúkových parapetov potrebujeme vedieť vonkajší priemer okna a celkovú šírku parapetu vrátane previsu cez fasádu. Oblúkové parapety sa vyrábajú výlučne z 2mm hliníkového plechu.

Z dôvodu vyššej pevnosti parapetu sú štandarde dodávané so zahnutými koncami. Pokiaľ si prajete dodať parapety so štandarnou koncovkou, uveďte to prosím v objednávke.

Záručné podmienky

Na oblúkové parapety poskytujeme záruku 2 roky na povrchovú úpravu a mechanické vlastnosti. Záruka sa nevzťahuje na:
  • mechanické poškodenie
  • neodbornú montáž
  • nesprávne zadané výrobné rozmery

Údržba

Oblúkové parapety s práškovou povrchovou úpravu je možné umývať vlažnou vodou s prídavkom saponátu. Vždy použivajte mäkkú bavlnenú tkaninu alebo tkaninu z mikrovlákna.

Ak nebudeme ihneď po montáži ťahať fasádu tak je nutné z parapetov odstrániť ochrannú fóliu a neskôr pri aplikácii fasády parapety inak dostatočne ochrániť pred znečistením alebo poškodením.

Na lakované a eloxované povrchy nikdy nepoužívajte chemické čistiace prostriedky.

Rez parapetu