Obojstranné parapety - ATIKA

Na každej stavbe s plochou strechou je dôležité správne ukončenie hydroizolácie a následné oplechovanie atiky. Preto jej zhotoveniu treba venovať zvýšenú pozornosť. 

Našim zákazníkom ponúkame výrobu atikových plechov presne podľa ich požiadaviek. Na výrobu používame štandardne hliníkový plech hrúbky 1,5mm, na požiadanie je možné oplechovanie vyrobiť z 2mm plechu. Povrchová úprava práškovaním zaručuje dlhú životnosť a farebnú stálosť.

Technické informácie

Ohýbané obojnosé parapety sa vyrábaju zo zliatiny hliníka  AlMgSi0,5   F-25, hrúbka parapetu je  štandardne 1,5mm, na požiadanie môže byť 2mm. 
Tvrdenie hliníkových plechov s označením H-24 Vám dáva záruku najtvrdšieho výrobku z hliníkového plechu.


Maximálna dĺžka z 1,5mm plechu je 3000mm, 4000mm pri použití 2mm plechu. Štandardný rozmer okapového nosa je 40mm, na požiadanie je možné rozmer upraviť podľa priania zákazníka. 

Ohýbané obojnosé parapety sú ďaľej povrchovo upravené práškovou farbou, farbu je možné vybrať podľa vzorkovníka RAL.

Zameranie

Zameranie atikových plechov odporúčame prenechať špecializovanej montážnej firme ktorá zabezpečuje aj hydroizoláciu strechy a  zateplenie.

V prípade záujmu o zameranie samotnej atiky kontaktujte naše obchodné oddelenie, odporučíme Vám spolahlivých obchodných partnerov.

Záručné podmienky

Na ohýbané atikové plechy poskytujeme záruku 2 roky na povrchovú úpravu a mechanické vlastnosti. Záruka sa nevzťahuje na:

  • mechanické poškodenie
  • neodbornú montáž
  • nesprávne zadané rozmery

Údržba

Ohýbané atikové plechy s práškovou povrchovou úpravu je možné umývať vlažnou vodou s prídavkom saponátu. Vždy použivajte mäkkú bavlnenú tkaninu alebo tkaninu z mikrovlákna. 


Na lakované a eloxované povrchy nikdy nepoužívajte chemické čistiace prostriedky.

Rez obojnosým parapetom